Praca terapeutyczna polega na odbudowaniu i wzmocnieniu relacji rodzinnej
Pierwsza wizyta odbywa się w charakterze konsultacji i poznaniu członków rodziny
Zapewniam dyskrecję, otwartość i neutralność
Nad czym często pracujemy na spotkaniach?
trudności wychowawcze
trudności w komunikacji
rozwód, separacja rodziców
choroba w rodzinie
wypracowanie niezależności i zaufania
zachowania autodesktrukcyjne, agresywne
Kiedy relacje w ramach rodziny są poważnie zakłócone, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologicznej i udać się na terapię, która pomoże zrozumieć źródło problemu oraz z nim walczyć.
Terapia rodzin to rodzaj psychoterapii, który polega na rozwiązywaniu problemów, dotyczących funkcjonowania systemu, jakim jest rodzina. W ramach rodziny pojawiają się bowiem różnego rodzaju wyzwania, w tym problemy wychowawcze, a także problemy z komunikowaniem się i rozumieniem nawzajem swoich potrzeb.
Udział w terapii rodzinnej trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu miesięcy. Czas trwania terapii będzie zależał od złożoności problemu, z jakim zgłosiła się rodzina.
Dzięki terapii rodzina zyskuje zasoby, które pozwalają jej na poradzenie sobie również z przyszłymi problemami, które dopiero mogą się pojawić.
Przy bardziej skomplikowanych sytuacjach, potrzebne jest wieloetapowe działanie, zatem terapia taka może trwać nieco dłużej.
Wsparcie psychologiczne
Psycholog wspiera i pomaga wszystkim członkom rodziny wyrazić i zrozumieć emocje własne oraz innych. Jest to niezwykle cenna umiejętność, która ma znaczący wpływ na poprawę dobrostanu w ramach rodziny.
Większa wrażliwość, wypracowana w toku terapii może znacząco wpłynąć na komfort członków rodziny również w przyszłości.