Zielona Kawa – co mówią fakty

Najpopularniejszym suplementem odchudzającym ostatniego czasu są tabletki zawierające wyciąg z zielonej kawy. Producenci obiecują spektakularne spadki wagi przy minimalnym nakładzie pracy. Postanowiliśmy sprawdzić, czy ziarna zielonej kawy naprawdę są cudowną substancją odchudzającą.

Nauka o zielonej kawie

Badania naukowe jednoznacznie potwierdzają, że wyciąg z zielonej kawy skutecznie wpływa na obniżenie wagi. Co więcej, jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i nie wywołuje skutków ubocznych.  W ostatnich latach przeprowadzono wiele badań naukowych, m.in.  w instytutach badawczych w Stanach Zjednoczonych, Japonii oraz Kamerunie. Przez kilka miesięcy obserwowano działanie zielonej kawy na grupie ochotników. Ponieważ badania prowadzono przez kilka jednostek badawczych uzyskane wyniki są obiektywne i potwierdziły, że wyciąg z zielonej kawy znacząco przyspiesza procesy metaboliczne.

Ziarna zielonej kawy pomagają pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ponieważ zawierają kwas cholorogenowy (CHG). Systematyczne stosowanie tabletek odchudzających już po dwóch tygodniach znacząco przyspiesza spalanie tłuszczu. Kwas chlorogenowy naturalnie katalizuje tempo metabolizmu, dzięki czemu organizm spala zdecydowanie więcej tkanki tłuszczowej.

Co mówią dietetycy?

Z teorii dietetycy zawsze są przeciwni wszystkim tabletkom odchudzającym. Zdecydowane znaczenie w krytycznym nastawieniu do nowości wspomagającym odchudzanie ma fakt, że tabletka odchudzająca i dietetyk z założenia walczą o tego samego klienta. W tym przypadku fakty naukowe mówią same za siebie. Jednak nigdy nie zaszkodzi połączyć stosowania zielonej kawy z dietą odchudzającą!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*