Transseksualizm

Nie lubię swojej płci.

Zaburzenie identyfikacji płciowej, niezgodność ciała i mózgu. Osoba transseksualna jest dziewczyną uwięzioną w ciele chłopaka (osoby transseksualne określa się mianem: K/M – kobieta/mężczyzna) lub chłopakiem uwięzionym w ciele dziewczyny (M/K – mężczyzna/kobieta).

Transseksualizm jest chorobą i znajduje się w Międzynarodowej Statystycznej klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych. Osoba transseksualna cierpi będąc w niewłaściwym ciele i pragnie jego zmiany. Nie jest prawdą, iż osobę transseksualną można wyleczyć próbując pogodzić go z jego płcią. Transseksualizm jest bardzo złożonym problemem, który spotyka się z niezrozumieniem społecznym, często wyszydzaniem i pogardą. Brak możliwości zmiany płci i konieczność życia w niewłaściwym ciele dla osoby transseksualnej jest prawdziwym dramatem.

Zmiana płci opiera się na dwóch płaszczyznach: formalnej – prawnej i oczywiście medycznej. Osoba transseksualna zarówno w dokumentach jak i fizycznie musi zmienić płeć. Leczenie odbywa się hormonalnie i operacyjnie i w żaden sposób refundowane przez państwo, koszty wszystkich badań oraz zabiegów osoba transseksualna musi ponieść sama.

Osoba transseksualna może odczuwać popęd seksualny jako homoseksualista bądź heteroseksualista. Homoseksualny transseksualista K/M będzie chciał związać się z chłopakiem, heteroseksualna transseksualistka M/K będzie chciała związać się z chłopakiem, bo mimo iż wygląda jak dziewczyna czuje się chłopakiem, jest heteroseksualna i chce związać się z chłopakiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*