Oczyszczanie organizmu – jeden z tysiąca sposobów

Sposób w jaki radzę sobie z oczyszczaniem przewodu pokarmowego i jelit z równoczesnym spadkiem wagi, znalazłam kilka lat temu w jakimś piśmie… Receptura jest prosta, nie wymaga dużo pracy, co przy dzisiejszej „gonitwie’ nie jest bez znaczenia. Jedyne chyba do czego trzeba się zmusić to silna wola, aby zacząć i wytrwać. Wszystko co trzeba zrobić to przygotować sałatkę i dobry razowy chleb, najlepszy czerstwy.

SAŁATKA

produkty: główka kapusty (białej) o wadze 1-1,5kg, 1 pomarańcza lub grejpfrut, 2 owoce kiwi, garstka żurawiny (może być suszona) albo borówek, sól, 2-6 łyżek oliwy z oliwek, 1-2 łyżki octu jabłkowego, sok z jednej cytryny, pieprz, ulubione przyprawy do smaku.

Przygotowanie; kapustę posiekać, posolić, ugnieść (najlepiej rękami), aż pusci sok. Dodać obrane i pokrojone drobno pomarańczę i kiwi, a także żurawinę – wymieszać.

Zrobić sos – zmieszać oliwę, ocet jabłkowy, sok z cytryny, pieprz, przyprawy. Połączyć z sałatką, dokładnie wymieszać i przechowywać w lodówce.

Następnie cały dzień jemy tylko tę sałatkę z dodatkiem ciemnego chleba. Najlepiej jeść ją przez tydzień. Przygotowywać na dwa dni, później następne porcje – zawsze trzymamy w lodówce. Przez dwa dni je się dość dużo, a później mniej, głód staje się mniejszy. Jeśli ciężko wytrzymać tydzień, zacząć od jednego czy trzech dni. Korzyści nie będą może tak spektakularne, ale będą.

Korzyści dla ciała i dla duszy: ta krótka dietka oczyszczająca pozwala zrzucić kilka zbędnych kilogramów(jeśli są). Wydalane są nieprzetrawione resztki jedzenia, zalegające w jelitach. Odpoczynek i odciążenie dla innych narządów. Przywraca dobrą formę fizyczną i psychiczną, lepsze samopoczucie, wygląd skóry. Dobrze stosować na wiosnę, po Świątecznym biesiadowaniu, jeśli czujemy potrzebę. Jeśli robimy taką jednodniówkę to najlepiej co tydzień, zawsze w tym samym wybranym dniu. Efekty zdrowotne będą!

Sałatka jest bardzo smaczna!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*