Czym są aminokwasy?

Istnieje kilka związków chemicznych, które są budulcami białek, toksyn oraz tkanki mięśniowej żywych organizmów. Jednym z takich związków są aminokwasy. Związki te składają się z grupy aminowej i grupy karboksylowej i są stosowane głównie w przemyśle spożywczym jako dodatki do wielu produktów spożywczych codziennego użytku.

Aminokwasy dzielą się zasadniczo na dwie grupy: endogenne (są to takie substancje, które nasz organizm potrafi samodzielnie wytworzyć i zsyntetyzować), oraz aminokwasy egzogenne (których organizm ludzki nie jest w stanie samemu wytworzyć, trzeba je więc dostarczać do organizmu poprzez zjadanie produktów spożywczych zawierających je). Nie wszystkie aminokwasy mają jednak dobroczynny wpływ na organizmy żywe. Istnieją związki chemiczne często dodawane do napojów (niższej jakości), które w nadmiarze mogą powodować depresję, lub zaburzenia nastroju. Aminokwasy są również stosowane w kulturystyce i w sporcie jako środki wzmagające przyrost masy mięśniowej i zwiększenie energii życiowej i witalnej organizmu ludzkiego. W takich celach związki te przyjmuje się w formie płynów, i tabletek. Aminokwasy są o wiele dyskretniejsze dla kulturystów i sportowców niż inne suplementy diety, ponieważ przeważnie występują w postaci małych, dyskretnych tabletek, które przyjmuje się połykając tabletkę na pusty żołądek i popijając ją wodą najlepiej niegazowaną. Jest to więc związek chemiczny dostępny praktycznie zawsze i wszędzie, w przeciwieństwie do innych odżywek i koktajli, które nie dość, że mają duże nieporęczne opakowania, to wymagają posiadania miksera.

Aminokwasy

Wielu młodych ludzi rozpoczynających ćwiczenia na siłowni w obawie przed rodzicami, świadomymi zagrożeń ze strony suplementów diety i odżywek i mogącymi te odżywki wyrzucać często wybiera o wiele dyskretniejsze aminokwasy w tabletkach dostępne dla nich praktycznie wszędzie. Jako, że te związki chemiczne poprawiają również kondycję witalną organizmu i dodają energii wzmagają chęci kulturystów i sportowców do ćwiczeń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*