Cerazette

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Cerazette nie jest zwykłą pigułką antykoncepcyjną. Od standartowej różni się tym, że zawiera jedynie progesteron, a nie zawiera estrogenu, czyli jest tabletką jednoskładnikową. Cerazette znane również jako minipigułka jest skuteczna w 99% – głównym składnikiem obniżającym szanse na zajście w ciążę jest dezogestrel wstrzymujący owulację.

Zalety tabletki Cerazette

Pigułki antykoncepcyjne Cerazette są zalecane przede wszystkim dla kobiet, które karmią piersią lub regularnie palą papierosy i z tego powodu nie powinny stosować dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych. Co więcej minipigułka zawierająca jedynie jeden rodzaj hormonów jest wskazana dla kobiet cierpiących na migreny, ponieważ pigułki z estrogenem mogą zwiększać częstotliwość oraz moc bólów głowy. Tabletki Cerazette wywołują rownież mniej skutków ubocznych, dlatego mogą być dobrą alternatywą dla kobiet źle noszących klasyczną antykoncepcję hormonalną. 

Jak działa Cerazette?

Minipigułka działa już od pierwszego dnia stosowania. Dodatkowo redukuje ból menstruacyjny. Pigułkę przyjmuje się przez pełne 28 dni cyklu – nawet do 12 godzin spóźnienia nie powoduje obniżenia jej skuteczności. Na samym początku stosowania Cerazette mogą pojawić działania niepożądane takie jak: bolesność i obrzmienie piersi, trądzik, nudności, zmniejszenie popędu płciowego, przyrost lub spadek wagi. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*